Са­бор так­ми­ча­ра зе­мљо­рад­ни­ка Сре­ма

Још 1967. пр­ви пут је ор­га­ни­зо­ва­но так­ми­че­ње зе­мљо­рад­ни­ка Сре­ма у по­љо­при­вред­ној про­из­вод­њи. Ипак, зва­нич­но 23. фе­бру­а­ра одр­жан је 34. Са­бор зе­мљо­рад­ни­ка Сре­ма, јер је шест пу­та из­о­стао так­ми­чар­ски део (иако је у том пе­ри­о­ду ор­га­ни­зо­ва­но три пу­та оку­п

nagrade3.jpgЈош 1967. пр­ви пут је ор­га­ни­зо­ва­но так­ми­че­ње зе­мљо­рад­ни­ка Сре­ма у по­љо­при­вред­ној про­из­вод­њи. Ипак, зва­нич­но 23. фе­бру­а­ра одр­жан је 34. Са­бор зе­мљо­рад­ни­ка Сре­ма, јер је шест пу­та из­о­стао так­ми­чар­ски део (иако је у том пе­ри­о­ду ор­га­ни­зо­ва­но три пу­та оку­пља­ње) а са­мо то­ком три рат­не го­ди­не ни­је би­ло ни так­ми­че­ња, ни оку­пља­ња.

Са­ла Скуп­шти­не оп­шти­не Срем­ска Ми­тро­ви­ца и овог пу­та би­ла је ис­пу­ње­на, а не­ки од при­сут­них су при­ми­ли и при­зна­ња за свој рад. Ме­ђу њи­ма су би­ли и Ши­ђа­ни. При­сут­не је по­здра­вио пред­сед­ник оп­шти­не Зо­ран Ми­шче­вић, а за­тим се дипл. инг. Би­ро­вој Дроб­њак (осни­вач овог так­ми­че­ња) освр­нуо на про­те­кле де­це­ни­је у ко­ји­ма су се зе­мљо­рад­ни­ци так­ми­чи­ли и ко­ји­ма се на овај на­чин сим­бо­лич­но вред­но­вао њи­хов рад.

Из­ве­штај Од­бо­ра за так­ми­че­ње зе­мљо­рад­ни­ка За­дру­жног са­ве­за Сре­ма о по­стиг­ну­тим ре­зул­та­ти­ма биљ­не и сто­чар­ске про­из­вод­ње у 2006. про­чи­та­ла је др Ка­ти­ца Шкр­бић из По­љо­при­вред­ног ин­сти­ту­та "Др Пе­тар Дре­згић" из Срем­ске Ми­тро­ви­це. На­гра­де је уру­чио Ра­до­слав Јо­ва­нов, пред­сед­ник За­дру­жног са­ве­за Вој­во­ди­не.