Још 1967. први пут је организовано такмичење земљорадника Срема у пољопривредној производњи. Ипак, званично 23. фебруара одржан је 34. Сабор земљорадника Срема, јер је шест пута изостао такмичарски део (иако је у том периоду организовано три пута окупљање) а само током три ратне године није било ни такмичења, ни окупљања.
Сала Скупштине општине Сремска Митровица и овог пута била је испуњена, а неки од присутних су примили и признања за свој рад. Међу њима су били и Шиђани. Присутне је поздравио председник општине Зоран Мишчевић, а затим се дипл. инг. Бировој Дробњак (оснивач овог такмичења) осврнуо на протекле деценије у којима су се земљорадници такмичили и којима се на овај начин симболично вредновао њихов рад.
Извештај Одбора за такмичење земљорадника Задружног савеза Срема о постигнутим резултатима биљне и сточарске производње у 2006. прочитала је др Катица Шкрбић из Пољопривредног института "Др Петар Дрезгић" из Сремске Митровице. Награде је уручио Радослав Јованов, председник Задружног савеза Војводине.