НА ВИШЕ ОД ТРИДЕСЕТ ХИЉАДА ХЕКТАРА У ОПШТИНИ ТРЕБА ОБАВИТИ АГРОТЕХНИЧКЕ МЕРЕ
Повољне временске прилике током месеца марта и прве половине априла ишле су на руку нашим ратарима у обављању послова на пролећној сетви. Овај важан агротехнички посао у шидској општини треба обавити на више од 30 хиљада хектара ораница задружног и приватног поседа.
Највеће површине заузеће кукуруз и соја, уз приметно повећање у односу на прошлу годину. Овдашњи пољопривредни стручњаци оцењују да сетва успешно одмиче, мада је присутан недостатак влаге у земљишту, али је и поред тога приметан пораст коровских биљака. Због тога је неопходно извршити хемијски третман. Протеклих дана су ратари третирали пшеницу али је потребно заштитити, пре свега, кукуруз од напада сирка и других корова.