На­ци­о­нал­ни дан бор­бе про­тив пу­ше­ња

На­ци­о­нал­ни дан бор­бе про­тив пу­ше­ња, 31. ја­ну­ар, под по­кро­ви­тељ­ством Ми­ни­стар­ства здра­вља обе­ле­жен је и у шид­ском До­му здра­вља. Ак­ци­ју је осми­слио Зла­ти­бор Ра­ни­са­вље­вић, глав­ни ме­ди­цин­ски тех­ни­чар До­ма здра­вља, а мо­то је био "Ја­бу­ка про­тив ци­га­ре­те".

Дом здра­вља Шид

borkoНа­ци­о­нал­ни дан бор­бе про­тив пу­ше­ња, 31. ја­ну­ар, под по­кро­ви­тељ­ством Ми­ни­стар­ства здра­вља обе­ле­жен је и у шид­ском До­му здра­вља. Ак­ци­ју је осми­слио Зла­ти­бор Ра­ни­са­вље­вић, глав­ни ме­ди­цин­ски тех­ни­чар До­ма здра­вља, а мо­то је био "Ја­бу­ка про­тив ци­га­ре­те".

На ула­зу у Дом здра­вља на сто­ло­ви­ма су по­ред ре­клам­ног ма­те­ри­ја­ла де­ље­не ја­бу­ке они­ма ко­ји оста­ве ци­га­ре­ту за­па­ље­ну или по­ло­мље­ну. Иако је ово тек сим­бо­ли­чан гест, бар на тре­ну­так је ужи­ва­о­це ду­ва­на под­се­тио и на ње­го­ву штет­ност.Овој ак­ци­ји прет­хо­ди­ла су пре­да­ва­ња у свим ме­сним упра­ва­ма и шко­ла­ма о ту­бер­ку­ло­зи и штет­но­сти пу­ше­ња, што је ре­а­ли­зо­вао Гој­ко Крч­мар.