Летњи распуст се "опасно" ближи крају, зато га треба најбоље искористити. Кад већ нису нигде отпутовали другари из Улице Сремског фронта смишљају начин како испунити време. Овог лета актуелан је тенис.
Прво су Давор и друштво на ћуприји развукли канап на који су окачили празне врећице од кромпира преко којих су пребацивали лоптицу. Није то баш најлепше изгледало па је у помоћ притекла тета Љиља мамина пријатељица. Од завесе је сашила мрежу а мајстор је направио држаче за њу.
Како су јулске врућине отежавале игру дању, мечеви су организовани у ноћним часовима. На продужни кабал монтиран је рефлектор па су одржавани ноћни турнири. То је најбољи пример да где постоји добра воља нема препрека.