Кајак
Паралелно са веома успешним резултатима које постижу последњих година на бројним домаћим и иностраним такмичењима младе кајакашице из Вишњићева чланице КК Филип Вишњић, Зорица Стојановић и Милена Јовановић успешно приводе крају и студије на којима се налазе. Зорица је веома успешан студент треће године Факултета за спорт и туризам у Новом Саду док се Милена налази пред дипломом Више педагошке школе у Сремској Митровици.
Најбоље кајакашице клуба са Босута годинама се налазе у врху кајакашког спорта у Србији. Велика је штета што у ранијем периоду клуб није могао да им обезбеди оптималне услове за развој јер би сасвим сигурно ове две скромне девојке из Вишњићева освајале медаље и на највећим светским смотрама у кајаку. И поред тога оне се и данас убрајају међу најбоље кајакашице у нашој земљи посебно у вожњи кајака двоседа на 200 и 500 метара где слове као један од најјачих парова у Србији.
Највећи успех у прошлој сезони Зорица и Милена су постигле на међународној кајакашкој регати у Брчком где су у шест дисциплина у којима су наступиле освојиле исто толико златних медаља. Једном речју регата у том граду прошла је у знаку две такмичарке из Срема. Иако данашњи спорт посебно онај врхунски тражи свакодневна одрицања, ове две девојке су паралелно са одличним резултатима на спортском пољу придружиле и добре резултате на факултетима на којима се налазе.
Зорица ће за нешто више од годину дана завршити студије на Факултету за спрот и туризам и то на одсеку спортова на води односно кајаку што говори да ће најбоља кајакашица КК Ф. Вишњић и даље остати уз овај све атрактивнији спорт. Наиме, Зорицу након завршетка студија очекује место тренера у свом клубу што гарантује лепу будућност јединог сеоског кајак клуба у Србији. "Након окончања студија посветићу се раду у мом матичном клубу. Кајак је моје не само спортско него и животно опредељење. Заједно са легендарним тренером Станишом Радмановићем радићу на подизању младих талената који се све више опредељују за кајак и кану", каже ова тих и скромна девојка која још увек није изгубила наду да ће се ове године појавити на Европском првенству у кајаку и кануу које ће се одржати у Београду.
И њена клупска другарица Милена Јовановић такође ће на известан начин остати везана за клуб са Босута јер ће након завршетка студија највероватније остати да ради као наставник у свом селу где ће поред педагошког рада имати времена да се посвети и раду у свом клубу.
Уколико би успеле да у наредном периоду изборе наступ на највећој смотри европског кајака и кануа у Београду била би то круна њихове заиста лепе и успешне спортске каријере. Зато сви у клубу са Босута поред потенцијалних репрезентативаца Хемеле и Водовића прижељкују да се остваре и планови њихових девојака на које су не без разлога веома поносни.
ОДРЖАНА ГОДИШЊА СКУПШТИНА
Један од најуспешнијих спортских колектива у шидској општини Кајак кану клуб Филип Вишњић из Вишићева одржао је у недељу 11. фебруара редовну годишњу изборну Скупштину клуба. На скупу је разматран извештај о раду у протеклом периоду као и план и програм рада за текућу годину. Оцењено је да је клуб са Босута и прошле године постигао одличне резултате како на домаћим такмичењима тако и на међународним регатама.
На годишњој Скупштини је извршен избор нових органа у клубу. За председника је изабран Јовица Видовић док ће функцију секретара и благајника у наредном четворогодишњем периоду обављати Ђорђе Вејновић. Изабран је и нови Управни одбор клуба у чији састав су поред новоизабраног председника и секретара ушли: Живорад Богичевић, Миле Стевановић, Жељко Добрић, Братислав Петровић, Зоран Петаковић, Драган Костић, Крста Бакајлић, Зоран Мијатовић, Биља Милановић, Зорица Стојановић и Сава Ђурђевић.