При­зна­ње нај­љу­ба­зни­јем тр­гов­цу

На сед­ни­ци одр­жа­ној 19. ја­ну­а­ра у До­му пен­зи­о­не­ра у Ши­ду, по­ред усва­ја­ња Из­ве­шта­ја о ра­ду и фи­нан­сиј­ском по­сло­ва­њу у 2006. го­ди­ни усво­је­ни су и План и Про­грам ра­да Еко­ло­шког по­кре­та Шид у 2007.

Еко­ло­шки по­крет Шид

По­ред при­зна­ња нај­леп­шим из­ло­зи­ма у гра­ду, до­де­ље­но и при­зна­ње нај­љу­ба­зни­јем тр­гов­цу

Еко­ло­шки по­крет у Ши­ду ак­ти­ван је већ три­на­ест го­ди­на. Циљ ње­го­вог по­сто­ја­ња је за­шти­та жи­вот­не сре­ди­не, ду­хов­не тра­ди­ци­је и кул­тур­ног на­сле­ђа са по­ди­за­њем на ви­ши ни­во еко­ло­шке све­сти ста­нов­ни­ка. Овај по­крет се бо­ри про­тив не­по­што­ва­ња основ­них за­кон­ских нор­ми и раз­ли­чи­тих на­чи­на угро­жа­ва­ња жи­вот­не сре­ди­не. На­рав­но, мо­гућ­но­сти за прак­тич­но де­ло­ва­ње огра­ни­че­не су фи­нан­сиј­ским сред­стви­ма, ко­јих углав­ном мањ­ка.

Ипак, уче­ство­ва­њем на на­уч­ним и струч­ним су­сре­ти­ма овај по­крет се, из­ме­ђу оста­лог, бо­ри про­тив из­град­ње ну­кле­ар­них елек­тра­на у Ср­би­ји, а у са­рад­њи са Ми­ни­стар­ством на­у­ке и за­шти­те жи­вот­не сре­ди­не про­шле го­ди­не ор­га­ни­зо­ва­не су јав­не три­би­не и пре­да­ва­ња са еко­ло­шким под­млат­ком у Ши­ду под рад­ним на­зи­вом "Ка­ко де­ца мо­гу спа­си­ти зе­мљу". Пре­ма ре­чи­ма Алек­сан­дре Не­дић, пред­сед­ни­ка еко­ло­шког по­кре­та у Ши­ду, ова пре­да­ва­ња су по­бу­ди­ла ве­ли­ко ин­те­ре­со­ва­ње мла­дих у на­шем гра­ду. Из ове сре­ди­не је по­кре­ну­та и ини­ци­ја­ти­ва да се Фру­шка го­ра про­гла­си Све­том Фру­шком го­ром у ци­љу очу­ва­ња ка­ко при­род­них ле­по­та, та­ко и ду­хов­них вред­но­сти - фру­шко­гор­ских ма­на­сти­ра.

На сед­ни­ци одр­жа­ној 19. ја­ну­а­ра у До­му пен­зи­о­не­ра у Ши­ду, по­ред усва­ја­ња Из­ве­шта­ја о ра­ду и фи­нан­сиј­ском по­сло­ва­њу у 2006. го­ди­ни усво­је­ни су и План и Про­грам ра­да Еко­ло­шког по­кре­та Шид у 2007. Са­стан­ку су при­су­ство­ва­ли пред­став­ни­ци еко­ло­шке сек­ци­је из Гим­на­зи­је, еко­ло­шке сек­ци­је Ши­ља и пен­зи­о­не­ри.

Ипак, нај­ин­те­ре­сант­ни­ји део је би­ла тра­ди­ци­о­нал­на до­де­ла Зе­ле­ног ли­ста. За нај­леп­ши но­во­го­ди­шњи из­лог про­гла­шен је "Агро­ко­пов" из­лог у Ули­ци ца­ра Ду­ша­на, а за ње­гов из­глед нај­за­слу­жни­ја је Ми­ли­ца Ми­то­ше­вић, ко­ја је и при­ми­ла ову на­гра­ду.

Нај­леп­ши бо­жић­ни из­лог је СТР "Кла­сик", про­дав­ни­ца бр. 3 у Ка­ра­ђор­ђе­вој, а при­зна­ње је при­мио Сло­бо­дан Шу­ва­ко­вић, вла­сник. За нај­леп­ши по­слов­ни про­стор и из­лог про­гла­ше­на је књи­жа­ра "Пе­ли­кан", та­ко­ђе у Ка­ра­ђор­ђе­вој, а за нај­љу­ба­зни­јег тр­гов­ца Слав­ко Су­бић из "Биг Бу­ло­ве" про­дав­ни­це у Тр­жном цен­тру.

На­гра­де су би­ле у ду­ху еко­ло­ги­је - цве­ће у сак­си­ја­ма.