Ових дана почели су припремни радови на бушењу бунара у зони моровићких шума. Пројекат је финансиран средствима Фонда за капитална улагања Војводине, у износу од 22 милиона динара, а рок за завршетак радова је 35 дана.
Индустријска производња у Срему, у прва 4 месеца ове године, нижа је у односу на исти период 2008-ме, а забележени пад износи чак 26,7%. Стручњаци оцењују да је смањење индустријске производње последица ефеката економске кризе.
У Србији нема масовних отпуштања радника, али нема ни отварања нових радних места у оном обиму какав је случај био у претходне 3 године, истакао је Владимир Илић, директор Националне службе за запошљавање. Број незапослених у јуну смањио се за 4.500 у односу на мај и износи 763.000, што је прво смањење незапослених од октобра прошле године.
Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода, у Србији ће и данас бити веома топло време, са највишом дневном температуром и до 40 степени, док се сутра очекује освежење. Због тропских температура лекари препоручују грађанима да најтоплији део дана проведу код куће.
Због веће употребе расхладних система, услед високих спољних температура, потрошња електричне енергије повећана је за 30%. И поред раста потрошње, ЕПС обезбеђује довољно електричне енергије за потребе купаца на регулисаном тржишту и за купце са отвореног тржишта.
Општинска организација СУБНОР-а Шид организоваће традиционални одлазак у Доњу Трнаву, на централну свечаност борачке организације Републике Српске, у недељу 26. јула. На спомен гробљу у том месту, сахрањено је 336 бораца из села у шидској општини.
Једанаеста седница Већа Савеза самосталних синдиката општине Шид биће одржана у четвртак, 30.јул. На дневном реду седнице биће измене и допуне Статута синдиката.
Јучерашњој акцији добровољног давања крви, одржаној у Вашици, одазвала су се 32 потенцијална даваоца. Крв је даровало њих 29, а двоје по први пут. Наредна акција давања крви заказана је за 7.август у Бачинцима.
У КПД ЂУРА КИШ, у суботу, 25. јула, биће отворена изложба слика Владе Провчија из Ријеке. Отварање је заказано за 20 часова, а предвиђено је и књижевно вече.
У оквиру МЕЂУНАРОДНОГ ВОЛОНТЕРСКОГ КАМПА и МОРОВИЋКИХ ЛЕТЊИХ ИГАРА, у суботу, 1.августа, биће одржано такмичење ПРВИ КОТЛИЋ МОРОВИЋА. Такмичење у припреми рибљег паприкаша организоваће Удружење спортских риболоваца ШАРАН и ЕКО КАМП, а награда за најбољег кувара биће чамац МОРОВИЋАН.
