Инфо 09.10.2009. петак

Инфо 09.10.2009. петак

Монетарни одбор Народне банке Србије смањио је референтну каматну стопу са 12 на 11% јер се ризици за остваривање циљане инфлације смањују. На то указује чињеница да је раст контролисаних цена у другој половини године мањи од очекиваног, инфлаторна очекивања су нижа, а динар је стабилан, рекао је гувернер Радован Јелашић.

Ниска откупна цена пшенице овогодишњег рода од око 9 динара за килограм главни је разлог због којег ће већина произвођача смањити површину под хлебним житом. Релативно јефтин репроматеријал, требало би ипак да мотивише ратаре да заснују већу производњу пшенице, сматрају у Привредној комори Војводине.

Покрајински секретар за рад Мирослав Васин изјавио је да је у Војводини, у протеклих 8 месеци, без посла остало 9.000 људи и да је то последица економске кризе и неуспелих приватизација. Према његовим речима, у септембру је у Војводини укупно било 195.000 незапослених.

Јавно предузеће ПТТ Србије обележава данас Светски дан поште. ПТТ Србије основана је пре 169 година и тренутно има око 15.000 запослених.

Јавни радови у Бачинцима одвијају се по плану. При крају је изливање стазе од зграде БИГ БУЛА до месног гробља, у дужини од око 400 метара. За наредну недељу планиран је почетак радова на изградњи паркинга испред гробља.

У Србији ради 58 народних кухиња међу којима је и народна кухиња при Црвеном крсту у Шиду чије услуге користи око 200 лица. Јуче је потписан уговор између Робних резервни и Црвеног крста Србије о пружању помоћи народним кухињама.

Сутра почиње исплата првог дела септембарских пензија. Просечна пензија износи око 21.700 динара, док је најнижа око 11.000 динара.

У основној школи ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ у Шиду, коју похађају деца са посебним потребама, 1. октобра почео је са радом дневни боравак. Могућност да користе дневни боравак имају садашњи и бивши ученици школе, као и одрасле особе са посебним потребама. Комбинација дневног и продуженог боравка организована је сваког радног дана, од 12 до 15 часова.

У оквиру ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ шидске основне школе данас су организовале излет на Липовачу, за ученике виших разреда. Према програму који је припремио Културно - образовни центар, за данас је најављен и маскенбал ученика нижих разреда.

У 9.колу Српске лиге група Војводина, фудбалери БИГ БУЛА из Бачинаца састаће се сутра на свом терену са СПАРТАКОМ из Дебељаче, док ће шидски РАДНИЧКИ, такође сутра, гостовати у Бачком Јарку код домаће МЛАДОСТИ. Утакмице ће почети у 15 часова.

У 9.колу Сремске лиге фудбалери СЛОГЕ из Ердевика ће се сутра на свом терену састати са ЛСК-ом из Лаћарка, док ће ХАЈДУК из Вишњићева бити домаћин ДУНАВУ из Старих Бановаца. ФРУШКОГОРАЦ из Кукујеваца ће у недељу угостити екипу БОРЦА из Мартинаца, док ће се ГРАНИЧАР у Адашевцима састати са СЛОГОМ МИЛШПЕД из Крњешеваца.

Рукометаши шидског РАДНИЧКОГ поражени су у 4.колу Друге савезне лиге у Инђији од домаћег ЖЕЛЕЗНИЧАРА, резултатом 37:25. У 5.колу Шиђани ће се сутра на домаћем терену састати са ХАЈДУКОМ из Чуруга, а утакмица ће почети у 19 часова.