Шид ће данас посетити Маја Седларевић, потпредседница Скупштине АП Војводине. Циљ посете је промоција Локалних акционих група. Општина Шид је по Конкурсу Секретаријата за пољопривреду, шумарство и водопривреду добила средства у износу 1.300.000 динара за реализацију пројекта Локалне акционе групе која ће се бавити едукацијом и писањем пројеката из области пољопривреде.
У сали општине Шид јуче је одржана презентација кредитних програма Фонда за развој Војводине намењених пољопривреди. На јучерашњем скупу најављено је и отварање општинске Канцеларије за пољопривреду у Шиду и експозитуре Развојне банке Војводине у Ердевику.
Киша је у Војводини прекинула сетву шећерне репе, која ће према очекивању прерађивача до 15. априла бити засејана на највише 55.000 хектара. За откуп репе ратарима свакодневно стижу понуде са већом ценом, која се сада зауставила на 4,2 динара по килограму. Највећи откупљивачи шећерне репе обавезалили су се уговором према ратарима да ће у време кампање својим добављачима платити репу по тада највећој цени.
Струја ће у Србији поскупети од 1. априла за домаћинства 13,5 одсто. Електропривреда Србије ће од 1. априла одобравати и попуст од 11,89 одсто за месечну потрошњу до 350 киловат-часова. Применом новог попуста готово милион и по домаћинстава или скоро половина свих домаћинстава у Србији, која месечно троше до 350 киловат-часова, неће имати повећане рачуне за струју.
Крајем фебруара на евиденцији шидске испоставе Националне службе за запошљавање налазило се 3660 лица. Од тог броја 1805 су жене.
Грађани неће у првој половини године добити решења о плаћању пореза на некретнине, јер локалне самоуправе још нису одлучиле по којој ће их стопи опорезивати. Разлог је у чињеници да већина њих чека усвајање измена и допуна Закона о порезима на имовину, које би парламент требало ускоро да усвоји по хитном поступку. Локалне самоуправе имају могућност да у року од 60 дана од ступања на снагу измена и допуна Закона, утврде ниже стопе за непокретности на својој територији.
Упис нових ђака почиње првог априла, а у клупе ће сести око 71.000 малишана у Србији. Сви родитељи чија деца имају између шест и по и седам и по година имају законску обавезу да их упишу у први разред. Уколико то намерно или из неког неоправданог разлога не учине, могу бити кажњени новчаном казном од хиљаду до 10.000 динара.
За недељу, 3. април, у Месној заједници Сот најављена је акција уређења центра села. Према речима председника Савета Саше Поважана, у плану је обележавање дечјег игралишта, фарбање чесме, прелаза преко потока, клупа испред зграде школе и чишћење централног канала. Акцију је иницирала месна организација СПС-а.
Општинска Смотра музичко-фолклорног стваралаштва деце, у оквиру 50. Музичког фестивала деце Војводине, биће одржана у недељу, 3. априла. Смотру организује Културно образовни центар у сали основне школе "Сремски фронт" у Шиду. Најуспешнији ће представљати шидску општину на зонској смотри, у Старој Пазови 30.априла.
Редакција на русинском језику Радио телевизије Војводине, у недељу 3. априла, у оквиру емисије ШИРОКИ ПЛАН, представиће БИКИЋ ДО. Поред снимљених прилога са терена, у емисији која ће се емитовати уживо учествоваће и мештани села, као и жене из удружења БИКИЋАНКЕ. Емисија ће бити емитована од 21 час.
На подручју Полицијске управе у Сремској Митровици, од јуче су се догодиле три саобраћајне незгоде у којима су четири особе задобиле лаке телесне повреде, а због вожње под утицајем алкохола за 2 особе одређено је задржавање до 12 часова. Данас ће патроле саобраћајне полиције контролисати брзину кретања возила у Салашу Ноћајском и Ноћају.
Данас ће у Црвеном крсту бити одржан квиз под називом ШТА ЗНАШ О ЗДРАВЉУ И ШТА ЗНАШ О ЦРВЕНОМ КРСТУ. У категорији подмлатка такмичиће се ђаци основних школа из Адашеваца, Вашице, Ердевика, Бачинаца, Кукујеваца , Моровића и Шида, а у категорији омладинаца ученици шидских средњих школа. Првопласирани ученици представљаће нашу општину на покрајинској смотри 5. априла у Новом Саду.
