Инфо 13.02.2012. понедељак

Инфо 13.02.2012. понедељак

Одборници локалног парламента данас су донели Одлуку о изменама и допунама Одлуке о буџету за 2012.годину, с обзиром да је, на основу Закона о буџетском систему, укупни ненаменски трансфер Општини Шид увећан те је Општина Шид из друге групе развијености сврстана у трећу. Одлука о буџету је измењена и због отварања Буџетског Фонда за развој пољопривреде као и због одлука о остваривању права у области социјалне заштите и о финансијској подршци породици са децом. Донета је и Одлука о краткорочном задуживању Општине код домаће пословне пословне банке ради обезбеђивања средстава за финансирање дефицита текуће ликвидности.

Измењен је и допуњен Статут Општине Шид с обзиром да ће у Батровцима и Соту, истовремено са српским језиком и ћириличним писмом, латиничним писмом, језицима и писмима словачке и русинске националне мањине, у службеној употреби бити и хрватски језик и писмо, на начин утврђен Законом. Донета је и одлука да се у Кукујевцима распише референдум за увођење новог петогодишњег самодоприноса, а мештани ће се изјашњавати 23.,24 и 25.марта.

Екипе Јавног предузећа за стамбене услуге и грађевинско земљиште општине Шид биле су на терену током целог викенда. Чишћени су сви путни правци у општини као и улице у граду, а бачено је око 20 тона соли.

На јучерашњој седници Штаба за ванредне ситуације Општине Шид, разматран је Извештај о ситуацији у општини, од увођења ванредног стања и донете су одлуке да, са циљем уштеде електричне енергије, режим рада јавне расвете ове недеље буде од 18 – 01 часова, а сви црквени и верски објекти, као и спортски терени биће искључени са градске мреже. Рад јавних предузећа и установа као и Општинске управе, ове недеље сведен је на минимум, уз константна дежурства. Штаб за ванредне ситуације Општине Шид дежура у згради Општинске управе, а све информације могу се добити на телефон 716 – 111.

Општинска управа ће, у складу са препоруком и апелом Владе за максималном штедњом електричне енергије, данас и сутра радити по измењеном распореду. Услужни центар и месне канцеларије по селима радиће у периоду од 8 до 12 часова, док ће у осталим организационим деловима бити уведено дежурство.

Данас и сутра у Беркасову се одржава 17. СРЕМСКА ВИНИЈАДА. Данас се обавља пријем белог и црвеног вина, од 10 до 18 часова, у просторијама месне заједнице. Сутра, на дан Светог Трифуна, предвиђено је освештање винограда кума овогодишње манифестације Делибора Јовичића, док ће поподне, стручна комисија на челу са професором Слободаном Јовићем са Пољопривредног факултета у Земуну, оцењивати узорке вина. Свечаност и проглашење победника планирано је за 18 часова у сали Дома културе.

На 15.СРЕМСКОЈ КОБАСИЦИЈАДИ, одржаној протеклог викенда у организацији КУД ЈЕДНОТА и Туристичке организације Општине Шид, 1.место у брзом клању свиња и обради меса освојила је екипа АГРОПАПУК са 4,54 минута, други је био МИТИН МИЛИН са 5,5 минута, а трећи БИЗНИС КЛУБ са 7,44 минута. На такмичењу у прављењу свеже кобасице победила је екипа БАТРОВЦИ, други је био ЗЛАТАР, а трећи МЛАДИ ЗАДРУГАР. Најбржи у брзом једењу кобасица био је Душан Кулачанин из Вашице. А на такмичењу за најбољу суву ферментисану сремску кобасицу победио је Миша Рибар, 2.место припало је Предрагу Лемајићу, а треће Војици Степанчевићу.

ЈКП СТАНДАРД неће радити током празника, 15. и 16.фебруара. А због ванредне ситуације, традиционални шидски вашар овог месеца неће бити одржан.

Дом здравља у Шиду данас и сутра ради уобичајено док ће у среду и четвртак, због државног празника, бити измењен режим рада. Уз службу Хитне помоћи дежураће по један лекар на одељењима опште медицине и педијатрије. Државна апотека при Дому здравља, у дане празника имаће радиће двократно: од 8 до 12 и од 15 до 17 часова.

Како сазнајемо од Мирјане Вечић, директорице Предшколске установе ЈЕЛИЦА СТАНИВУКОВИЋ ШИЉА, данас и сутра дежурство је организовано у новом објекту, у улици Цара Лазара. За време празника и у петак, 17. фебруара, неће радити.