Према календару историјске традиције општинског СУБНОР-а, сутра ће бити обележен 9.мај, Дан победе и Дан Европе, свечаном седницом у сали СО Шид. Чланови борачке организације одаће пошту пострадалим борцима и положити венце на заједничкој гробници "под петокраком".
Данас, Светским даном Црвеног крста, почиње Недеља Црвеног крста, са темом МЛАДИ У АКЦИЈИ. Црвени крст Србије реализује различите програме помоћи уз учешће 60.000 активних волонтера, од чега 60% чине млади. Од 8. до 15.маја, на основу Уредбе Владе, биће наплаћивана доплатна маркица, а остварен приход посвећен је реализацији програма ЗА ДОБРОТУ СВАКИ ДАН ЈЕ ДОБАР ДАН.
Највећи сајамски догађај у Србији и један од пет најугледнијих пољопривредних сајмова у Европи, 79. Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду, биће отворен у суботу, 12.маја. Земља партнер ове године је Аустрија која ће промовисати достигнућа из области органске пољопривреде, обновљивих извора енергије, пољопривредних технологија и сточарске производње. Сајам ће трајати до 18.маја.
Ове недеље у атару Адашеваца почеће радови на потезу Крагина бара, на копању канала за одводњавање пољопривредног земљишта. Радове ће изводити водопривредно предузеће ШИДИНА.
Према речима председника Савета МЗ Батровци, Која Бијелића, радови на постављању санитарног чвора у згради Месне заједнице су у завршној фази. Радови су финансирани из месног самодоприноса и општинског буџета.
Капела на месном гробљу у Бачинцима ће, према речима председника Савета МЗ Милана Радивојшића, бити завршена током лета. У току су радови на кречењу и постављању олука и увођење струје и воде, а финансирају их месна заједница и општина Шид.
Народна библиотека СИМЕОН ПИШЧЕВИЋ организује сутра Вече камерне музике, у сарадњи са Музичком школом ФИЛИП ВИШЊИЋ. Концерт ће бити одржан у сали библиотеке, са почетком у 19,30 часова.
Девете ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ УЧЕНИКА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ свечано ће бити отворене сутра у Сремској Митровици и трајаће до 15.маја. Наш град биће домаћин стонотенисерима из основних и средњих школа наредног викенда .
