Ратари на нашим пољима имали су јуче прави „жетвени дан“ тако да су могли да наставе са започетом жетвом хлебног зрна.Тако је било и на сремским ораницама, а то потврђује и колона трактора на улазу у силос „Матијевић“ у Шиду. Прве информације говоре да је до сада скинут род солидног приноса и задовољавајућег квалитета.
Месна заједница Вашица и тамошњи одбор борачке организације обележавају данас 4. јул, Дан борца, датум из календара неговања историјске традиције. Уз евоцирање успомена на пале борце и антифашисте из Другог светског рата, положиће се венци и цвеће на спомен обележја на згради школе и сеоском гробљу.
У насељеним местима на територији Општине Шид, третман сузбијања комараца уређајима из ваздуха и са земље, биће изведен данас.Третман ће бити изведен у вечерњим сатима, у периоду од 18 до 22 часа, препаратом ИЦОН 2.0 УЛВ уређајима из ваздуха и препаратом Аqуа К-Отхрине уређајима са земље, који нису опасни за људе и животиње.
За све оне који својом непажњом изазову пожар и тиме нанесу велику материјалну штету, угрозе своју и туђу безбедност запрећене казне за физичка лица износе од 10.000 до 50.000 динара, а за правна лица од 300.000 до милион динара, упозоравају из Полицијске управе и Одељења за ванредне ситуације у Сремској Митровици.
Туристичка организација Шид и Молова пумпа на ауто-путу организују сутра продајну етно-изложбу. Штандови ће бити отворени за продају три дана, до недеље у 21 час. Своје радове ће изложити удружења жена са општине Шид, а посетиоци ће моћи да купе слике, сатове, иконе, ткане производе, као и разне сувенире.
Вечерас на сцени Културно образовног центра у Шиду, можете погледати позоришну представу “Дон Кихот”, аматерског позоришта из Витеза. Почетак представе је заказан за 20 часова а улаз за публику је слободан.
Сутра ће у сали Дома културе у Бикић Долу бити одржан концерт украјинске певачице ФЕДИНЕ СОФИЕ. Почетак концерта је у 19 часова, а улаз је бесплатан. Организатори концерта су: Месна заједница Бикић До, Удружење жена БИКИЋАНКЕ и КУД Иван Котљаревски.
Хуманитарна свирка за малу Аниту Балаж у акцији “ПОМОЗИМО АНИТИ ДА ДОБИЈЕ НОВО СРЦЕ” биће одржана у суботу 13. јула у летњој сали Словачког културно просветног друштва у Ердевику. Организатор свирке је XЛ Банд. Почетак концерта је у 21 час а улазнице коштају 100 динара.
Након освајања првог места у Летњој кошаркашкој лиги Срема, група запад, кошаркаши Партизана из Шида ће стартовати са првог места у такозваном доигравању за првака Срема. Прву плеј-офф утакмицу Шиђани играју у суботу 6.јула када ће се у Инђији састати са екипом Младост Ин.
