И јуче је са железничке станице у Шиду према прихватном центру у Славонском Броду отишло око 4200 избеглица углавном из Сирије, Ирака и Авганистана. Према данашњим проценама први воз са избеглицама у правцу Хрватске требао би да крене око 12 часова са железничке станице у Шиду.
Према последњем извештају канцеларије за пољопривреду, на подручју општине Шид завршен је највећи део пољопривредних радова. Одмакло се и у погледу зимског орања, тако је овај посао уз повољне временске услове до сада обављен на 25.000 хектара ораница.
Због тренутно стања на тржишту стоке, држава се одлучила за краткорочну интервенцију кроз откуп 5000 комада товљеника за потребе дирекције за робне резерве. Откуп ће се вршити до сутра у пет овлашћених кланица, и то по цени од 160 динара за прву односно 140 динара за другу класу.
Црвени крст Шид у сарадњи са Центром за трансфузију крви из Сремске Митровице организује сутра у својим просторијама, градску акцију добровољног давалаштва крви. Акција је намењена поред становника Шида и мештанима села: Беркасово, Бикић До, Привина Глава, Сот и Моловин, а трајаће од 8 до 12 часова.
У одреду извиђача Лазар Бибић у Шиду јуче је уприличено уручење чланске карте Антону Сергејевичу Елсаковиу госту из руског града Санкт Петебурга. Овим чином је одред шидских извиђача како је рекао старешина Тихомир Ранисављевић најавио успостављање сарадње са организацијом бој-скаути из Русије.
Од 1. децембра при Центру за социјални рад у Шиду, захваљујући УНИЦЕФ-у, формиран је дванаесточлани стручни тим за бригу о деци- мигрантима. Овај тим бавиће се проблемима деце која на путу до западне Европе пролазе кроз Шид, а биће им непрекидно на располагању у решавању разних проблема у наредних пет месеци.
На турниру малом фудбалу ШИД 2015. ближи се крај такмичења по групама. Синоћ су одигране три утакмице у којима су постигнути следећи резултати: Синд (Шабац) – Студио Цана (Шид) 5:2 Универзал (Шид) – Гвожђара Инекс (Шид) 10:2 Синд (Шабац) – Амићи (Шид) 8:2 Турнир се наставља вечерас а прва утакмица у којој ће се састати Хајдук из Вишњићева и Гвожђара Инекс на програму је у 19 часова.
