Комеморативна свечаност поводом обележавања Међународног дана сећања на Роме страдале у Другом светском рату биће одржана данас у Спомен-комплексу "Стратиште" у Јабуци код Панчева. Како је саопштио Одбор за неговање традиција ослободилачких ратова Србије, државној церемонији присуствоваће потомци жртава, представници ромске националне мањине, града Панчева, представници дипломатског кора, удружења и грађани. У име Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања венац ће положити помоћник министра Милан Поповић. Према неким проценама само са подручја Срема, у злогласним нацистичким и усташким логорима страдало је поред Срба и Јевреја и више хиљада Рома.
У месној заједници Адашевци у току су радови на постављању расвете на пешачко – бициклистичкој стази Шид – Адашевци. Како се очекује данас би требало да почну радови на постављању бандера дуж стазе. Очекује се да ће радови чија вредност износи 5, 7 милиона динара бити завршени у панираним роковима.
Катастри у Србији јуче су ступили у штрајк и процес рада свели, на минимално издавање уверења за регулисање права из социјалне и здравствене заштите. Разлог за организовање штрајка према образложењу синдикалаца, јесте примена Закона о максималном броју запослених у организационим јединицама Републичког геодетског завода.
Према закњучку Владе Републике Србије до краја године траје поступак повезивања радног стажа, уз обезбеђена средстав из буџета за уплату доприноса за пензијско и инвалидско осигурање. Поступком су обухваћена запослени у предузећима где је спроведен поступак реструктуирања, приватизације или отворен стечај у 2015. години. Према проценама из Министарства рада, овим поступком повезивања стажа од стране државе може бити обухваћено око 13.000 запослених.
Општина Шид сваке године студентима са своје територије додељује општинске стипендије на основу Одлуке о начину остваривања права на материјалну помоћ: деци, ученицима и студентима. Утоку је подписивање уговора за студенте који су остварили право на општинске стипендије, а почетак исплате очекује се током јануара. Уговори се могу потписати сваког радног дана у услужном центру општине Шид, од 7 до 15 часова.
Поводом прославе 120. годишњица рођења Илије Башичевића Босиља, данас ће у Музеју наивне уметности Илијанум бити отворена нова поставка слика његових слика. Почетак отварања изложбе која ће се одржати у Музеју наивне уметности Илијанум је у 18 часова.
Унија жена, Савет за културу и Савет за бригу о деци Српске напредне странке у Шиду организоваће у недељу у сали КОЦ-а дечју позоришну представу “Ко је украо мој поклон “ режисера Цветина Аничића. Ова представа се организује поводом предстојећих Божићних и Новогодишњих празника а након представе Деда Мраз ће малишанима делити пригодне поклоне и слаткише.
Народна библиотека „Симеон Пишчевић“ Шид поводом дана библиотеке организује представљање књиге Мирослављево јеванђеље – историја једне књиге. Свечаност на којој ће бити представљена историја најчитаније и најлепше сачуване ћириличне књиге у срба из 1180. године почиње у четвртак 17. децембра у 12 часова у сали Културно образовног центра.
