Инфо 08.09.2005. четвртак

Данас ће свечано бити отворена нова пословна зграда ДДОР-а Нови Сад у школској улици у шиду. Почетак пријема организованог тим поводом, заказан је за 12 часова, у просторијама новоизграђеног објекта

- Данас ће свечано бити отворена нова пословна зграда ДДОР-а Нови Сад у школској улици у шиду. Почетак пријема организованог тим поводом, заказан је за 12 часова, у просторијама новоизграђеног објекта.

- Данас је у шиду свечано отворена нова пословна зграда ДДОР-а Нови Саду школској улици. Пријему, организованом тим поводом, присуствовали су представници локалне власти и привредних субјеката са подручја општине.

- Промоција Факултета за услужни бизнис из Новог Сада, са циљем отварања подручног одељења у нашем граду, одржаће се сутра у сали СО Шид, са почетком у 10 часова. Позив за присуствовање овом скупу посебноје упућен директорима јавних предузећа и приватним предузетницима са подручја шидске општине.

- Скупштина АД ИМ „Срем Шид“ заказана је за четвртак, 15. септембар, у 12 часова, на погону старе кланице. Заступници акционара требало би да усвоје измене и допуне Статута предузећа и донесу одлуку о продаји пољопривредног земљишта са пратећим објектима и опремом у својини„Срем шида“.

- Најављен почетак радова на санацији водовода испод ауто пута до Батроваца, предвиђен за 10.септембар, одлаже се до следећег викенда. Основни разлог одлагања је, како истиче директор „Водовода“ Никола Васић, неопходна анализа цеви које ће се постављати, што ће се извршитиу наредних неколико дана.

- Ових дана почео је упис полазника у секције које делују у оквиру шидског КОЦ-а. Заинтересовани се могу пријавити до 16.септембра.

- Након летње паузе, у градској библиотеци „Симеон Пишчевић“ овог месеца интензивирају се активности. За децу најстаријег узраста предшколске установе „Јелица Станивуковић Шиља“ биће организоване радионице, а планиране су и промоција књиге о Немањићима Жељка Фајфрића и трибина под називом „Скрнављење Фрушке горе“.

- У ванредном, 5.колу Српске лиге група Војводина, фудбалери „Биг була“су јуче у Бачинцима, савладали „Бачку“ из Суботице резултатом 4:1. У наредном колу, Бачинчани гостују у Таванкуту где ће се састати саистоименом екипом.