Инфо 04.12.2006. понедељак

31-ва седница Општинског већа. 2007-му годину....

За данас је заказана 31-ва седница Општинског већа. На дневном реду ће, с обзиром да се приближава нова фискална година, бити утврђивање предлога буџета за 2007-му годину. Почетак седнице је у 10 часова, у сали Месне управе.

Свечана академија поводом Дана ослобођења шида биће одржана у среду, 6.децембра, у сали Дома културе, са почетком у 18 часова. Највише општинско признање, ДЕЦЕМБАРСКА НАГРАДА, биће уручена ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ НИКОЛА ТЕСЛА, КПД-у ЂУРА КИШ и новинару – публицисти Радивоју Лазићу.

Месна управа Сот обележава данас Дан ослобођења села од фашистичке окупације. Програмом прославе планирано је полагање венца на гроб палих бораца у 12 часова, док ће свечана академија у Дому културе почети у 18 часова.

Цене комуналних услуга могу расти само у границама предвиђеним меморандумом о економској политици. Та граница је за ову годину била 9,5%, а за следећу ће бити око 6% - изјављују надлежни у Министарству трговине, туризма и услуга.

Српска православна црква данас обележава Ваведење пресвете Богородице, један од највећих празника посвећених Богомајци. Овај дан се слави у спомен на догађај када је Богородица, у пратњи родитеља Јоакима и Ане, први пут уведена у храм Божји.

Сутра ће у основној школи ВУК КАРАЏИЋ у Адашевцима бити одржана завршна презентација пројекта ЗДРАВО ОДРАСТАЊЕ. У оквиру програма који ће почети у 18 часова, ТРИБИНУ ЗА РОДИТЕЉЕ на тему НЕПРИЛАГОЂЕНО ПОНАШАЊЕ ДЕЦЕ одржаће Весна Кузминац, психолог, док ће се малим концертом представити ученик Милан Чавић који свира хармонику.