
У општој беспарици и економској кризи свако се сналази
како зна и уме, а у „Шидекспресу“ из Шида су одлучили да се за путнике боре нижим ценама карата у локалу.
- Ова се одлука примењује још од маја, и према њој је цена карте на свим линијама (изузев Јамене, удаљене око 35 километара) до Шида нижа за 50 одсто. После овог потеза, број путника се повећао, али незнатно, јер и мештани до општинског седишта путују баш када је то неопходно, код лекара или да обаве административне послове - истиче Душко Ранисављевић, директор „Шидекспреса“.
Озваничен рад Канцеларије за младе у Шиду
Министарство омладине и спорта у сарадњи с локалном самоуправом озваничило је ових дана рад Канцеларије за младе у Шиду. За те намене обезбеђено је 350.000 динара за реализацију пројеката, док је Општина издвојила 500.000 динара за њен рад, тако да ће млади у овој сремској општини имати и финансијску подршку за идеје и пројекте.
Ово је 87 канцеларија те врсте у Србији која би требало да представља спону између младих, њихових потреба, иницијатива, сугестија и идеја са локалним, али и државним органима.
Шидски вашар, место на којем се тргује с четири валуте и говори више језика
Традиционални и надалеко познати Шидски вашар, други по величини у Срему, има свој „указни“ дан. Сваког 15. у месецу то вашариште запоседне безброј људи, аутомобила, товара, машина и стоке. И у самој вароши „ври као у кошници“. Народ тумара, још од железничке станице, будући да велики број њих на вашар стиже возом како би пазарили, кибицовали или продали нешто.
Тог дана и таксисти трљају руке, јер Шид нема градски превоз. Они којима је ово луксузирање крену пут под ноге и тако пређу неколико километара до вашаришта које је смештено на крај града према Товарнику.
Тако је било и средином овог месеца. Робе на претек, од конфекције, воћа, алата, играчака, па све до живог јарца и магарца. За разлику од понуде са прошломесечног вашара, иако је дан био као створен за трговање не рачунајући врућину, потражња је била знатно мања. Куповна моћ је због истањених новчаника све мања, те не чуди да су поједине тезге биле затворене пре времена. Једино је важно нешто продати и покрити бар трошкове доласка.
Познати произвођачи млека из Привине Главе код Шида, Борислав и Габријела Мијатовић, одлучили су прошлог лета да распродају краве и “кажу збогом” производњи млека, незадовољни откупном ценом, јер, како истичу, други “скидају кајмак” од њиховог рада.
- Чврсто смо решили у јулу прошле године да прекинемо сарадњу са “Имлеком”, што смо и учинили 1. августа. Имали смо у штали 15 крава музара расе “холштајн” и више јуница и незадуго затим већи број смо продали, али није све ишло како смо замислили - причају Мијатовићи.
Страна 191 од 231